Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. - 22. 6. 2008 - proběhly dny města Bruntálu, zůčastnil jsem se 21. 6. večerního běhu, no nevyhrál jsem sice, ale alespoň jsem skončil v první pětici závodníků ;-)

Mrzí mě jen, že loni ani letos ještě nebyla pořádná zima. Je to škoda pro všechny milovníky zimních sportů (já dávám přednost běžeckému lyžování). Každopádně kdo si chce zalyžovat, tak ať jde na hory třeba na Jeseník je tam upravena běžecká stopa z Ovčárny na Švýcarnu (délka 6 km). Foto: Praděd (1492 m.n.m., v a Petrovy kameny).

Obrazek

Seriál na pokračování: ;-)

Dnes je 26. 5. 2008 a zítra ráno se s bráchou chystáme na kolech vyjet z Bruntálu na Praděd a zpět. Vím, že to bude velmi fyzicky náročné, ale to je účelem, aby nás to oba prověřilo po fyzické stránce. 

Na druhou stranu jsem na Pradědu byl už vícekrát na kole i jako mladší a kolikrát jsem si tam šáhl až na úplné dno svých sil, takže mám velký respekt k tomuto výšlapu, ale cítím se v dobré kondici. :-)

Samozřejmě nepodceňuji ani přípravu, kolo musí být v 100% technickém stavu a blbá chyba ze sjezdu může stát zdraví nebo i život! Takže to nepodceňuji, i když jsem ten cyklista, který ještě nepoužil ochranou přilbu, i když by zde přišla vhod.

No jakmile budu mít čas, tak sem vložím zase nějaký příspěvek, alespoň ten jak ta cesta dopadla :-)  

Dnes je 27. 5. 08. Mám za sebou výšlap na Praděd - dalo se to vyjet celkem dobře (jen dvě pauzy na odpočinek a svačinu v podobě čokolády). Jeli jsme s bráchou v dobrém tempu (asi jsem v dobré kondici). :-)) Ale trochu mě dorazil bráchův návrh, že si cestou zpět dáme ještě "přídavek" v podobě delší cesty přes Vrbno a dále Kunov a Oborňák. :-( Mám už fyzicky dost občas mám pocit jako bych měl dostat do lýtka každou chvíli křeč. Takže celkově jsme najeli 75 km se šíleným převýšením. Cesta: START: BRUNTÁL, Staré město, Rudná pod Pradědem, Malá Morávka, Hvězda, Ovčárna, PRADĚD, Ovčárna, Karlova Studánka, Ludvíkov, Vrbno pod Pradědem, Karlovice, Široká Niva, Kunov, Nové Heřmínovy, Oborná (šílený kopec = moje těžká krize!!!) a cíl: BRUNTÁL.

No myslím si, že si na nějaký čas dám odpočinek od kola. ;-) Bohužel, když jsme jeli z Pradědu (mimochodem vyšlo nám krásné počasí), tak se to nedalo nijak pořádně rozjet na maximální rychlost, bo tam všude byli turisti (kteří si chodí jak chtějí) a taky školní výlety děcek. Takže max. speed byla "pouhých" 77 km/hod. Musím se přiznat, že v takové rychlosti už člověk má strach. Ale všechno dobře dopadlo. :-)

23. 6. 2008 Výlet do Vídně...

Tak poprvé jsem byl v Rakousku. Myslel jsem, že mám němčinu zvládnutou ze základní + střední školy (cca.: 9 let), ale musím si ještě připomenout fráze a hlavně slovíčka. Ale domluvit se dá všelijak třeba rukama, nohama.... :)

Jeli jsme tam se školou soukromým autobusem. 

Z Brna do Vídně je te "kousek" asi 110 km, až bude hotová dálnice spojující tyto dvě města či spíše země bude to ještě rychlejší (pokud ovšem naše vláda sežene peníze :)).

Jeli jsme přes hraniční přechod Mikulov (samozřejmě bez kontrol a zastavení). Jen ty kukaně; ponuře a tak prázdně vypadali bez policistů. No to je ten Schengenský prostor....

Ve Vídni jsme viděli centrum, které je tak z poloviny vybodované nově (během 2. sv. války Vídeň dost utrpěla), ale najdeme tam i krásné staré kostely a památky. Na konci tohoto jednodenního výletu jsme se byli podívat ještě v Preatru (je to obrovské zábavní centrum), plno kolotočů, obřích ruských kol (vysokých 70 metrů), vystřelovacích koulí, domů hrůzy.... Z některých atrakcí jsem měl upřimě strach.(zvláště co jsem u nás v Bruntále testoval centryfugu po 4 pivech). :-( 

Jinak Vídeň je krásné a veliké město, akorát mi příjde, že ta krajina je moc rovinná, takže i když některý ten kostel byl vyšší než náš chrám sv. Víta, tak se zdál opticky menší.

Samozřejmě jsem testoval i rakouské pivo: příklad: Gösser - no nic moc, drahé a  chuť o nic lepší než naše značky, jinak to chutná jako projímadlo... ;-)

Jakmile to technicky bude možné vložím i pár foteček.

26. 7. 2008 Motorka je v opravě:

Moje mašina (Jawa 250 viz. foto) je zrovna v opravě v Krnově - dal jsem tam udělat generální opravu, tak už se těším až to bude. Bohužel zatím vůbec netuším kolik to bude stát. :( Ale těším se až bude opravená... to určitě naplánujeme nějaké jízdy... JAWA FOREWER :)

27. 8. 2008 Výlet do hornického můzea v Ostravě

Pěkný výlet do Ostravy v hornickém můzeu se mi líbilo a můžu to doporučit ostatním, konec-konců mám pořízených i pár fotek které jsem vložil do fotoalba.

Jenom mě trochu zklamalo to, že cesta autem do hornického můzea je v Ostravě dost špatně značená, i když teď už bych tam trefil nejspíš napoprvé. :-)

ODKAZY:

www.juratrucker.estranky.cz

www.zsbrok.cz

www.mubruntal.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moc pěkné stránky

(Petr, 20. 4. 2008 14:23)

Škoda, že takových není více.